Bayırbucak Türklerine Yardım

28 Kasım 2015

bayirbucakk

Merkezi İsviçre’de olan Tut Elimi Derneği ile Gezgin Gurmeyiz blogu üyeleri ve Türk Hava Yolları gönüllüleri, Esed ve Rus güçlerinin saldırılarından kaçarak Türkiye sınırına yakın noktaya gelen ve çadırlarda kalan Bayırbucak Türkmenlerine gıda, konserve, battaniye, giyim, çocuk maması ve çocuk bezi yardımında bulundu.

Tut Elimi Derneği Başkanı Mehmet Sarıgöz, yaptığı açıklamada, topladıkları 41 bin lira değerindeki yardım malzemelerini Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere Türk Kızılayına teslim ettiklerini belirterek destek verenlere teşekkür etti.

İnternet blogu Gezgin Gurmeyiz’in editörü Turgut Tunç da Türkmenlerin acısını paylaşmak adına yola çıktıklarını ifade ederek Türkmenlerin yaralarına merhem olmaya çalıştıklarını söyledi.

Tunç, şöyle devam etti:

”Soydaşlarımızla aşımızı paylaşmak istedik. Yardım çalışmamız, 3-4 günlük bir çalışmaydı. İlk etapta içerisinde muhtelif gıda, konserve, battaniye, giyim, çocuk maması ve çocuk bezi gibi malzemeleri buradaki kardeşlerimizle paylaşmanın lezzetini yaşayacağız. İnanıyorum ki büyük Türk milleti ve devleti, bunun üstesinden gelecek güçtedir. Biz, bir yerinden tutabildiysek ne mutlu bize. Destek olanlara teşekkür ediyorum.”

Makale Kategorileri:
Haberler · Video Galeri

"Ya yemek yiyorumdur, ya da ne yiyeceğimi düşünüyorum"

Bir yanıt yazın