Şehid Ömer Halisdemir Kabir Ziyareti

30 Ağustos 2016

15 Temmuz Kalkışmasında tarihe altın harflerle kayıt düşülen şehitlerimizden biri Ömer Halisdemir.
Çanakkale’de Seyit Onbaşı neyse 15 temmuzda da Ömer Halisdemir .Yine Çanakkale de bir sonraki siperde bekleyen 3,4 dakika sonra sipere geçip öleceğini bile bile atılan Mehmetçik neyse Ömer Halisdemir işte tamda o dedirtecek şanlı yiğidimizi kabri başında dualarla anmak nasip oldu.

30 Ağustos Zafer Bayramında Gezgin Gurmeyiz ekibimiz ve gönüllülerimizden müsait olanlarla Adana’ya uçakla geçerek buradan kiralık iki araçla Niğde Bor Çukurkuyu’ya geçtik.Şehitlik ilk günkü gibi kalabalık ve coşkuluydu.Genci ihtiyarı erkeği kadını çocuğu ve kundakta bebeklerde şehidine gelmişti. Türkiye’min her köşesinden gelen ziyaretçiler Kur’an-ı Kerim okuyup dua ediyordu. Bizde oturup duamızı edip Şehitlikteki ziyaret defterine duygularımız yazdıktan sonra amcası ve diğer yakınlarına sabırlar başsağlığı dileyerek ayrıldık.

Ziyaretimizden önce İstanbul’daki Gazilerimizi ziyaret programları yaptık.Özel Medipol Koşuyolu Hastanesinde Tayyip AYVALIOĞLU kardeşimizle,Pendik Araştırma Hastanesinde Tedavisi devam eden misafir edilen Sabri Ünal kardeşimize ziyaretlerde bulunduk.

Siz değerli dostlarımızdan da bulundukları semtlerde Gazi ve Şehit yakınlarını yalnız bırakmamalarını hassaten rica ediyoruz.

Allah cc nasip ederse Kurban Bayramında BİSEG www.gonulluler.org Derneğine,Gezgin Gurmeyiz Gönüllülerine vekaleten MALAVİ’de kurban organizasyonunda olacağım. İnşAllah Şehit Ömer HALİSDEMİR ve Üsküdar’lı Şehit Ayşe AYKAÇ için kurban kesmeyi planlıyoruz.

Bor’da Şehitlik ziyareti sonrası Ekibimizden Hüseyin Altındaş abimizin şehitliğe 15 km. mesafedeki Akçaören köyünde Anne Babası ve akrabalarını ziyaret ettik.Halil amca sağ olsun mükellef bir sofra ile bizleri ağırladı.Sonrasında bahçeden karpuz ve üzümlerimizi de yiyip yola koyulmak üzere müsaade istedik.

Şefaatlerine nail olabilme duasıya;

Turgut TUNÇ
www.gezgingurmeyiz.biz

Makale Kategorileri:
Foto Galeri · Sosyal Projeler

"Ya yemek yiyorumdur, ya da ne yiyeceğimi düşünüyorum"

Bir yanıt yazın