Nijer’de Kardeşlik Seferberliği

29 Aralık 2016

Nijer'de Kardeşilk Seferberliği-k

29 aralık 3 ocak Nijer programımıza dair…

İsviçre Tut Elimi Dernek Başkanı Mehmet Sarıgöz ve beraberinde gelen Dernek Sekreteri Sadi Yavuz ve Gönüllü Özgür Tozluk’a Selman Çeliktaş kardeşimizle yol arkadaşlığı yaptık.

Program çerçevesinde 11 adet Su Kuyusu açılışı gerçekleştirildi. 15 Temmuz Gazileri,Beşiktaş daki Patlamada Şehit olanlar için,Mevlana Celaleddini Rumi,Hoc Ahmet Yesevi isimleri başta olmak üzere aileler ve bağışçı şahıslar adına su kuyuları dualarla açılıp suya hasret Nijer’li kardeşlerimize ikram edildi.Programa ailesi adına katılıp su kuyusu bağışlayan Özgür Tozluk kardeşimizin heyecanı gerçekten görülmeye değerdi.

Başkente üç,üçbuçuk saat mesafede asfalt yoldan ayrılarak iki saatten fazla zaman çöl şartlarında sahrada yolalarak ulaştığımız köylerde Teşrik Tekbirleriyle Salavatlarla karşılanmak bizleri oldukça duygulandırdı.

Programda ayrıca 2016 yılı Kurban organizasyonumuzda bir kurban,bir Kur’an, bir fidan kampanyamız kapsamında 4000 adet Kur’an-ı Kerim köy köy kabile kabile ziyaret edilerek hediye edildi.Bölgedeki okullar yetimhaneler ziyaret edilerek nakdi yardımlarda bulunuldu.

Programda” Thy Widen your world” ekibinin bizlere verdiği balonlar kıyafetler ayakkabılar, cibinlik tül ve perdeler ihtiyaç sahiplerine selamlarıyla ulaştırıldı.Gönderilen balonlarla kabile köylerindeki çocuklarla eğlendik.Oyunlar oynayıp Türkiye Türkiye sloganlarıyla coştuk.

Özçekim yaptığımız çocuklar gençler;beklide ilk defa kendilerini görmenin şaşkınlığıyla hoplayarak zıplayarak verdikleri tepkiler görülmeye değerdi.Tahta tablette eğitim öğretime devam eden yavrular.Ne kadar şükretmemiz hamdetmemiz gerektiğini bir kez değil bin kez daha hatırlattı bizlere.

Bizleri hiçbir Afrika programında yalnız bırakmayan alınan Türk Bayrağı, Gezgin Gurmeyiz ve Tut Elimi logolu balonlarımızın sponsoru olan Neşe Aydın Tanboğa’nın selamını coşkulu oyunlarla ilettik.

Ayrıca yol azığı mukabilinde alına erzaklarımızın destekçisi ŞEVKİ Fidancı’ya da huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum.Allah cc razı olsun,her daim yanımızda olduğunu bilmek bize  güç veriyor.

Program içinde güzelde bir sürprizi birlikte yaşadık. Fetö’cülerden alınan bir kolej Sayın Niamey Büyükelçimiz Hüseyin Özdemir bey, Tika Koordinatör Yardımcısı Halil Katrancı, Maarif Vakfı Nijer Koordinatörü Mehmet Targal beyinde hazır bulunduğu törenle Maarif Vakfı bünyesine geçti. Bu güzel programda bulunmaktan büyük onur duyduk.

Afrika’da kardeşiniz olsun istiyorsanız.Kardeşlik Seferberliğimize destek olmak istiyorsanız İsviçre Tut Elimi Derneğine www.tut-elimi.ch den, bizlere www.gezgingurmeyiz.biz sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yardım organizasyonlarımızda desteklerini esirgemeyen gönüllülerimize şükranlarımızla…

Selam ve dua ile.

Turgut TUNÇ

Seyyah-ı Fakir Turgut Çelebi

www.gezgingurmeyiz.biz

Makale Kategorileri:
Sosyal Projeler

"Ya yemek yiyorumdur, ya da ne yiyeceğimi düşünüyorum"

Bir yanıt yazın