Kamerun’da Renklerin Kardeşliği

29 Ekim 2018

Afrika fotoğrafçısı Yavuz ATALAY’la Kamerun’da bir çok projeyi birlikte organize ettik.

Kamerun’da su kuyusu açılışları, fidan dikimleri, sadaka kurban kesimleri, Türk Bayraklı Forma dağıtımlarıyla yüreklere dokunan ekip,ayrıca Yavuz ATALAY’ın “Askıda Mektup Projesi” ile Türkiye’de ilköğretim okulu öğrencilerin yazdıkları İngilizce ve Fransızca mektuplar Kamerun’daki öğrencilere ulaştırıldı. Ellerinde Türk Bayraklarıyla gelen mektupları heyecanla açan çocukların mutlulukları görülmeye değer.

Konu ile ilgi açıklama yapan Atalay; “Gönüllü Postacılık yaptık. Çocuklara mektup yazarken Türk Bayrağını kağıt ve zarfa çizmelerini boyamalarını ve gönüllerinden kopan küçük bir hediyeyi içine koymalarını istedik. Kiminden küçük bir top, kiminden toka, kiminden küpe çıkan mektuplar aynı yaş grubundan çocuklara okullarında teslim edildi. Projenin ikinci üçüncü fazında yanımızda götüreceğimiz kağıt ve zarflara cevaplarını yazmalarını isteyeceğiz. Bir gönül köprüsü kurma hayalindeyiz” diyerek heyecanını bizlerle paylaştı.

Bizlerde bölgede suya ulaşamayan temiz su kaynaklarından mahrum olan köyler, bölgeler var. Buralarda kilometrelerce mesafeden kimi binek hayvan, kimi elle, kimi bisikletlerle su taşımak zorunda kalan halkın yaşam kalitesini arttıran su kuyusu projelerimiz ve kuyu etraflarına dikilen meyve fidanlarıyla bu köylerde yaşayan halkın yüzlerini güldürmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Ayrıca Formam Afrika’ya projemizle çocuklara Türk Bayraklı formalar ve futbol topu hediye ederek çocuklarla keyifli anlar geçirdik.

Makale Kategorileri:
Gezilerimiz · Sosyal Projeler

"Ya yemek yiyorumdur, ya da ne yiyeceğimi düşünüyorum"

Bir yanıt yazın