Bayırbucak Yardım Organizasyonu-2

20 Aralık 2015

Bayırbucak Yardım Organizasyonu(2)- 4119 Aralık cumartesi günü Atatürk havalimanında Hatay’a,oradan da Yayladağ’da bulunan Bayırbucak’ lı kardeşlerimizle buluşma üzere yola çıktık.Bu kez ekip sağlamdı.

İsviçre Tut-elimi derneği adına Başkan Mehmet Sarıgöz,Bursa’dan hem Tut Elimi Derneği yönetim kurulunda,hem de Gezgin Gurmeyiz Gönüllüleri yönetiminde olan Hüseyin Altındaş,Terekeme Karapapak Türkleri Derneğinden Engin Aybirdi,Mustafa Yıldız,Salman Aktemur,Türk Hava Gönüllüleri Kulübünden Selçuk Çapuk,Yeter Dikici,Pınar Bektaş,Musa Yırtıcı,Elif Eda Yıldırım,Fisun hanım,İlknur yağmur Kaya…Gönüllüer ekibinin birde görünmeyen yüzleri ve isimleri var tabi,maddi manevi destek veren gönül dostları.

Hatay’a indiğimizde havaalanında Türk hava Gönüllüleri arkadaşlarımızın getirdiği yardım kolileri kamyonete yüklendi. Buradan da malzemelerin alındığı Uygun Gıda Osman beylerin ofisine geçtik. Osman bey ve ekibi günler öncesinden hazırlıklara başladılar ve bir gün önce gıda kolilerini taşıyacak kamyonu hazır ettiler. Kamyon bizden önce Yayladağ’a gitmek üzere yola koyulmuştu. Hesap kitap işleri bittikten sonra bizde dağıtım için ilçeye geçtik.Kızılay ın toplanma alanında kamyondan malzemeler üç ayrı kamyonete aktarıldı.Her araca üçer dörder arkadaş bindik.Bayırbucak’tan göçen ve Yayladağ’a yerleşen Türkmen ve Arap ailelerin evleri ziyaret edilerek yardım kolileri bir bir teslim edildi.İlçedeki yetimhane bayan arkadaşlar tarafından ziyaret edilerek,kumanya kolileri ve çeşitli hediyelerle çocukların gönlü alındı. Bayırbucak Haber Ajansı Koordinatörü Sadettin Molla ‘dan cephe ile ilgili bilgiler alındı.Humuslular Derneği ,Suriyeli Türkler Derneğine ziyarette bulunuldu.

Ekip görülen eksiklikleri not alarak 16 ocakta bu sefer çadır kentlerdeki aileleri ziyaret etmek üzere 3.ziyaret programı için sözleşti.Buradaki dram bitmedikçe ,kış şartları da göz önünde bulundurularak kalıcı çözümler ve yardım organizasyonları için fikir alışverişlerimiz oldu.daha önce 15 günlükken ziyaret ettiğimiz Şehid bebek tekrar ziyaret edildi.Türk Hava Gönüllüsü arkadaşların getirdiği bebek yatağı kurularak aileye teslim edildi.
Organizasyona destek veren tüm gönül dostlarına,isimsi< kahramanlara şükranlarımızla.

Turgut TUNÇ
www.gezgingurmeyiz.biz

Makale Kategorileri:
Haberler · Sosyal Projeler

"Ya yemek yiyorumdur, ya da ne yiyeceğimi düşünüyorum"

Bir yanıt yazın