Ramazan Öncesi DİDİM

3 Haziran 2016

didimk

Ramazan öncesi erken tatil için gittiğimiz Didim’den lezzet noktaları;

1966 dan bu yana Didim Akbük köyünde faaliyet gösteren Palmiye Pastahanesi ,pasta ürünlerinden çok dondurmacılığı ile ön plana çıkmış gözüküyor.

Meyve stokuna göre 10 ila 18 çeşit dondurmayı orjinal halleriyle tamamen doğal katkısız katışıksız tadıyorsunuz.Limon kendi bahçemden diyor.Bu arada limonatası da harika.Kakaolu vanilyalı klasik tadlar dışında,limonlu,muzlu,kavunlu, ahududu, ananas,vişne,çilek,karadut,tahin ve karamel aklıma gelenler.Önce bir kup kesmezse ki kesin kesmiyor birde külahta veriver ustam kendimize gelelim diyeceğinize garanti ederim.Biz 7 günlük tatil boyunca otelden kaçıp kaçıp dondurmalarıyla epey bir serinledik.Fiyatları da İstanbul’a ve tatil beldesine göre normal.Kup 7,5 TL,büyük Külah 4,3,2 diye ekonomik boyları da mevcut.

Akbük de güzel bir bahçe içindeki dondurmacının komşusu da kendisi gibi maharetli. Gaziantep’ten can abimiz Antep’in en harika katmerini yiyeceğiniz mekan olan Önder Pastahanelerinin sahibi Mehmet abimizin çocukluktan arkadaşı Dürümcü açmışlar. Cheff Dürüm Antep işi ezme,Ali Nazik,Haydari ve Adana,Urfa,Şiş ve ciğer çeşitleriyle tertemiz pırıl pırıl bir mekan açmışlar.Akşamları da çiğ köfte yapıyorlar denk gelmenizi tavsiye ederim.

He birde buralara kadar gelip de Didim merkezde APOLLO tapınağını görmeden gidilmez dimi.Müze kartınız olursa iyi olur,olmazsa da aman dert etmeyin tatildesiniz iki dakika da kapıda şıp diye çıkarıyorlar.

Gezip gördükçe sizlerle paylaşmaya devam etmeyi ümid ediyoruz.Lezzetli günler diliyorum.

Selam ve dua ile.

Turgut TUNÇ
Seyyah-ı FAkir Turgut Çelebi
turguttunc@gmail.com
www.gezgingurmeyiz.biz

Makale Kategorileri:
Foto Galeri · Gezilerimiz

"Ya yemek yiyorumdur, ya da ne yiyeceğimi düşünüyorum"

Bir yanıt yazın