Gökçeada’nın Yeraltı Dünyası

17 Temmuz 2017

Gökçeada turumuz devam ediyor.
Sabahın erken saatlerinde çıktık yola.Ve önerilere istinaden Eşelik Köyü tarafına gitmeye karar verdik.Eşelek köyünden direkt olarak sahile yol aldıktan sonra Yelken Kulübü olan bir noktaya varmış olduk.Şöyle bir etrafa bakındıktan sonra yolumuza devam etmemiz ve yeni bir yer keşfetmemiz gerektiğine kanaat getirdik.

Tek şeritli toprak yoldan tekrar Eşelek köyü yoluna çıktık ve istikametin tam tersine Aydıncık tabelası yönüne gittik.Hop sola bir keskin dönüş ile karşımıza uçsuz bucaksız bir mavilik.

Aydıncık Plajına böylece gelmiş olduk.Etrafımıza farklı ülkelerin plakalarından oluşan Karavan filoları ile karşılaştık.Herkes yerleşmiş sanki evlerini yanlarında getirmişler.

Yemek yenilecek bir yer bakınırken hemen solumuzda Divepark yazan bir yer gördük.Lokantamıdır acaba derken karşımıza Dalgıç Eğitim Merkezi çıktı 🙂

Kısa süreli selamlaşmalar sonrasında yaptıkları iş üzerine sohbetlerimizi uzadı da uzadı.Eğitim Merkezinin sahibi Barış ve İlkay Dayanç’ın tavsiyeleri ile kendilerine birde öğrenci kazandırmış olduk.Nereden bilebilirdi ki her gün mutlaka bir kez uğrayacağımızı.

Denk düştüğümüz eğitim döneminde sempatik ve işinin ehli Barış Eker ve Berke Erden ile de tanışmış olduk.

Bu arada asabiyeti uzaktan da belli olan Kenan Dayanç’ı unutmamak lazım 🙂

Dalgıçlık üzerine her geçen gün bilgi dağarcığımız genişlerken öğle yemeklerinin de ev yemeği usülü ile olması ayrı lezzet ayrı bir hava kattı uğrak yerimize.

Bu arada şimdi ismini hatırlayamadığım ancak en kısa zamanda editleyerek ekleyeceğim aşçımızı ve eşinin emeklerine de teşekkür etmek istiyorum.

Divepark, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından yetkilendirilen bir eğitim merkezi.Her statüde dalış yapabiliyor ve sertifika (Lisans) sahibi olabiliyorsunuz.

İlk 5 eğitim dalışı sonra 1 yıldızlı Dalgıç olmuş oluyorsunuz.
Eğitimcilerin şen şakrak olması ise ayrı bir renk katıyor eğitim zamanlarına.

Biz şimdi size daha fazla bilgi vermeyi yeğlemektense Gezgingurme müdavimlerine Eğitim ücretlerinde %10 indiriminiz olduğunu ve öğle yemeğinin de yine size özel ücretsiz olacağını belirtmek istiyoruz.

Hadi bakalım sizde Gökçeada’nın yeraltı dünyasını ve evinizdeki rahatlığı hissederek Divepark Su Sporları Eğitim Merkezini ziyaret etmeye hazırlanın.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Yetkili Barış ve İlkay Dayanç
0 533 494 25 44 – 0 536 345 05 08
info@divepark.net
http://www.divepark.net
Aydıncık Plajı Gökçeada/Çanakkale

Makale Kategorileri:
Gezilerimiz

"Ya yemek yiyorumdur, ya da ne yiyeceğimi düşünüyorum"

Bir yanıt yazın