Dikili Bir Ağacınız Olsun

2 Mart 2014

Dikili Ağacınız Olsun232 Mart 2014 Pazar günü için bir programın var mı ? dedi telefonun diğer ucundaki ses. Arayan İsviçre’den Tut-Elim i Derneği Başkanı Mehmet  SARIGÖZ’ dü. Hayırdır abi dedim. Türkiye’de olacağız hayırlı bir iş dedi. Fidan dikim törenimiz var , senide  yanımızda görmek istiyoruz dedi, sağ olsun. İnşaAllah abi  sizler le olmak isterim Haberleşiriz  dedim. Hemen ardından İsviçre’den başka dostlar aradı ÇITAK KARDEŞLER Cemil ve Cesur canlar. Artık şart oldu dedim. Hem  demezsem İsviçre’de  ne kadar kardeşimiz varsa telefona sarılacak gibi hissettim.Kurban bayramından sonra defaten görüşmüş olmamıza rağmen can gibiydik ,kan gibi .Fidan dikimi öyle ki  hiç yabana atılacak mevzu değil ; Peygamber Efendimiz, “Kıyamet kopuyor ve elinizde bir fidan bulunuyorsa derhal o fidanı dikin.”buyuruyor. Bu hadis-i şerif, bize bir sebep aramadan fidan dikimine ön ayak olmamızı Hatta buyurun yeni bir kampanya size “HER YIL AİLEMİZİN HER FERDİ İÇİN EN AZ BİR FİDAN” dikerek örnek olmamız gerektiğinin hatırlatıyor.

Tut-Elimi derneği yılın 365 günü kalbi güzelliklerle  atan ,iyi şeyleri yapma,Allah’ın Rızasını kazanma arzu ve hevesinde olan pırıl pırıl insanlardan oluşmuş güzel bir topluluk.Rabbim sayılarını arttırsın.Bu kampanya da 20.000 fidanla ne güzel işlerin altına imza attıklarının ispatı.

Bizde (www.tut-elimi.ch) ve Müsiad İsviçre Yönetiminin daveti ile Pazar sabahı koyulduk yola,Aslen Nevşehir Acıgöl’ lü olan Mustafa KAHRAMAN kardeşimiz ilçeye 2-3 gün önceden giderek hazırlıklara yardımcı olmuş. Bizi sağ olsun Havalimanında o karşıladı. Önce dikimin yapılacağı alana geçildi.Hazırlıklar gözden geçirildi.Nevşehir Orman Bölge Müdürü ve ekibinin çok güzel organize olduğunu,Acıgöl Belediye Başkanı Sn. İsmail Çavuşoğlu ’nun gayretini,İlçe Kaymakamı Sn.M.Necmeddin ÖZER’ in misafirperverliği,Nevşehir Valimiz Sn. Mehmet CEYLAN ın katılımı;etkinliğe verdikleri değeri bizlere çok güzel gösterdiler.Halkın dikim alanına ilgisi de azımsanmayacak kadar yoğundu.Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor.Şükranlarımı sunuyorum.Program sonrası dikim alanında hep birlikte yemekler yenildi.Kaymakam bey Belediye Başkanı,emniyet Amiri,Jandarma Komutanı ve halk iç içeydi.

Tut-Elimi Derneği ve İsviçre Müsiad Başkan ve Yönetiminin de hazır bulunması.Uzakların yakın olduğunun kopmadıklarının ve Anadolu’nun yiğitleri olduklarını bir kez daha gösterdiler.

Fidan dikimi yemek derken,zamanıda iyi değerlendirmek gerekiyordu,eeee akşama uçakla dönüş vardı.Çarşıda Nevin Hanım Konağında Kaymakam beyin ikramıyla sohbet etme fırsatımız oldu.Gerçekten Acıgöl’lüler çok şanslı Siyasileriyle  Bürokratıyla iç içe  bir ilçe.Tebriğe şayan bir ortamları var.

Nevin Hanım Konağında sohbetten sonra bölgeyi (KAPADOKYA) zamanın müsaade ettiği kadar turlamak için çıktık Mihmandarımız Belediye Başkanımız Sn.İsmail ÇAVUŞOĞLU. Yakın zamanda kalp rahatsızlığı geçirmiş olmasına rağmen bir an bile bizi yalnız bırakmadılar.Önce Rahmetli Abdullah ÇATLI nın kabrini ziyeret ettik.Oradan Dünya’nın enbüyük açık hava müzesi Uçkale,buradan bölgeyi rüzgarın fısıltısıyla temaşa ettik.Uçmadan kaleden inmekte maharet istiyor.Başardık…Buradan Avanos ve Zelve…Günün finali Nevşehir’de Kirli Ahmet’te sağlam bir akşam yemeği…Günün ikram ağası Sayın Başkan…

Teşekkürler Başkanım…Teşekkürler Acıgöl …

Dönüşte uçağa bindiğimde Sancaktepe Belediyespor lu futbolcularla yan yana oturduk.Ahmet kardeşim,çok uğraşıyorlar garibimle.Uçak fobisi var…Bir ses mi geldi.Arızamı varmış.Bu uğultuda neyin nesi.Uçakta değil hamamdaymış gibi terlettiler kardeşimi.Semih YUVAKURAN ın antrenörlüğünü yaptığı takım talihsizliktir ki o gün yenilmişti.Yenselerdi ya oooo kardeşlerimle beraber yolculuk yaptım yazardım da yazardım amma; Ahmet’in fobisi de olmazsa yazacak bir şey yok diyecektim ki aklıma uyarılarla kapattırdığım cep telefonları geldi.Neyse ki uyarılarımıza uyup kapattılar.Ahmat ‘in çok desteği oldu tabi.Ahmet bunların telefonlarımı açık diyip onları Ahmet’e havale ettik.Şakası bir tarafa uyarılar biz ve sevdiklerimizin güvenliği için aman biraz daha dikkat.

Bu vesile ile Snacaktepe Belediyespor’a ve genç kardeşlerime bundan sonraki hayatlarında başarılı bereketli ömürler dilerim.

Bu gezi vesilesi ile İsviçre’den ve Acıgöl’den yeni dostlarımız oldu.Murat HOŞ’a ,Mehmet Murat kardeşimize,,Numan ANGÜN’ e ,Hüseyin ALTINDAŞ’ a ,Süleyman OR’ a,Said ŞENEL’e,dernek başkanı Mehmet SARIGÖZ’e, Cemil & Cesur ÇITAK kardeşlere ve ismini yazamadığım tüm dostlara selamlarımı sevgi ve muhabbetlerimi iletmek isterim.Galip abi sana da çok yüklendik 0.11 ton falan  hakkını helal et J)

Selam ve dualarımla…

Turgut TUNÇ

Seyyah- Fakir Turgut Çelebi

 

 

Makale Kategorileri:
Foto Galeri · Gezilerimiz · Sosyal Projeler

"Ya yemek yiyorumdur, ya da ne yiyeceğimi düşünüyorum"

Bir yanıt yazın