Biri Kuzu’mu Dedi…?

24 Mayıs 2016

sagdiclarkapak

Bir akşam yemeği için yolumuz Sultanbeyli’de Öz Sağdıçlar Balıkçılığa düştü,balıkçı ama sadece balıkla anılmaması lazım.Kuzuda var Derya Kuzusu da…

Sultanbeyli ve civarı için özellikle Sancaktepe Kurtköy gibi yakın lokasyonun tercih edebileceği  bir aile restoranı.Hem balık hem et ürünlerini oturup yiyebileceğiniz gibi ,alıp gidebileceğiniz pişmiş ve pişmemiş olarak hazırlatabileceğiniz çok donanımlı bir işletme.Kapalı alanıyla,açık bahçe bölümüyle çocuklu aileler için parklı bölümlerle ,piknik alanı gibi organize olmuş, alkolsüz bir işletme. Misafri olduğumuzda et mi balık mı diye terettüd ettik ama sağ olsun işletmeci Zafer bey imdadımıza yetişti.İkisinin de hatırı kalmasın bence diyince,eh hadi madem deyip hafif nazlanırcasına siparişi kendilerine bıraktık.Ne de iyi etmişiz aman aman önce salatalar soslar zeytinyağlılar geldi soframıza.Peşinden kuzu lokum,yerim ben onu yerim diyerek başladık kuzuyla, kuzu da öyle inceden yağlı tarafından adı gibi lokum lokum .Sonrasında şöyle afilli bir tepsi janjanlı cinsten şöyle üstünde yanan ateşler falan usta epeyce bir zahmet vermiş anlaşılan.Levrek mi dersin,çinekop mu? Etrafı süslenmiş kıyamam ben şimdi bu tepsiye dedim ama gönül ferman dinlemiyor,etin üstüne ara bile veremeden gitti güzelim derya kuzuları.

Bu civardaki balık severler çok şanslı. Balık ve etin dışında alışveriş yapabileceğiniz şarküteri reyonu oldukça temiz tertipli ve al benili. Mekan da özellikle bahçe kısmı yemek sonrası  çay muhabbeti için ideal.Yaklaşan Ramazan-ı Şerif le alakalı ailece nerede ne yiyelim diye düşünenler için buraya bir kenara yazmalarını tavsiye ederim.

Babadan balıkçı Zafer kardeşimiz hem alaylı hem işin mutfağından yetişmiş genç bir girişimci.İşini severek yapıyor.mezelerden salataya her birini bilirim zaman zaman da mutfağa girer ustalarla hem sohbet eder hem de hazırlıklara yardım ederim diyor.Bizde kendilerine başarılı çalışmalarında başarılar dileyerek en kısa zamanda tekrar  görüşmek ve lezzetli sofralarda buluşmak ümidiyle vedalaştık.

Mekanın adresi ;Me.Akif Ersoy Mh.Şanlı Urfa cad.No:108 S.Beyli  0216 496 1868

Makale Kategorileri:
Foto Galeri · Gezilerimiz

"Ya yemek yiyorumdur, ya da ne yiyeceğimi düşünüyorum"

Bir yanıt yazın