Dedemiz Ertuğrul Gazi, Alpleri ve Erenlerini ziyaret ettik…

5 Nisan 2015

IMG_20150406_114730

Osmanlı’nın ilk Başkenti Bilecik ve Söğüt’e ziyaretimizden notlar…

Ekip arkadaşlarımızla bu seferki rotamızı Osmanlı’nın ilk Başkenti Bilecik olarak belirledik. Eş ve çocuklarla sabah 07:30 da İstanbul Çamlıca gişeler çıkışında buluşarak kahvaltıya davet edildiğimiz Fahrettin arkadaşımızın baba evine yola çıktık. İki saatlik bir yolculukla 09:30 gibi Osmaneli’nde Kasım Çolak amcamızın evine ulaştık. Hoş beş derken bir gün öncesinden hazırlıkları yapılmış mükellef kahvaltının ardından Bilecik’e Ertuğrul Gazi’nin hem kayınpederi hem hocası olan Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşunun manevi dinamiği Şeyh Edebali Hazretlerinin kabrini ziyaret ettik.

O iklimden bir nebze istifade edebilmek duasıyla çay ve sohbet molasının ardından Söğüt’e doğru yola koyulduk. Yol üzerinde Küre köyünde medfun olan Ertuğrul Gazi’nin de  bacanağı olan  Dursun Faki Hz. Ziyaret ettik. Ziyaretin ardından Söğüt’te Ertuğrul Gazi Hz. ziyaret ettik. Kabrinin bulunduğu bahçedeki diğer Alp’lerin ve Erenlerinin kabirlerini ziyaret edip, hemen karşısındaki Türk Beyleri ve Sultanlarının heykellerinin bulunduğu bölümde de fotoğraflar çekerek geciken öğle yemeğimiz için Namlı Osmanlı Konağı’na geçtik. Burada Otel Müdürü Bilal bey ve İşletmecisi Ahmet bey ve arkadaşlarının güler yüzlü karşılamasının ardından bizim için hazırlanan bölüme geçtik.

Tutmaç çorbası, karışık ızgara,mezeler,salata,kaymak ilaveli baklava,soğuk içecekler,ardından çay kahve ile final yaptık…

Otel hizmetleri de veren Namlı Osmanlı Konağı temiz, güler yüzlü ekibi, otoparkı, geniş menü çeşitleriyle bir gece kalmalı program yapmaya değer bir mekan. Sağ olsun Bilal beyler, Ertuğrul gazi’yi anma programları ile alakalı bilgi ve kitaplarda hediye  Eylül ayının 2.haftası etkinliklerde de sizi ağırlamak isteriz diyip yöresel Puşi’yi de boynumuza bağlayarak misafirperverliklerini bir kez daha gösterdiler.Kendilerine ve ekip arkadaşlarına teşekkür ederiz.

Ekipte Zekeriya hocam, Ebu Bekir hocam, Salim Aga ve Fahrettin kardeşimizle birlikte keyifli bir yolculuk yapmış olduk. Eş ve Çocuklarımızla tarihte çığır açıp adlarını altın harflerle yazdıran ecdadımızın manevi huzurlarında bulunmaktan büyük keyif aldık, 3G,gezip,görüp, gurmak üzere çıkacağımız yeni rotaların paylaşımlarında buluşmak üzere…

Selam ve dua ile.

Turgut TUNÇ

Seyyah-ı Fakir Turgut Çelebi

[Best_Wordpress_Gallery id=”1″ gal_title=”Bilecik ve Söğüt Gezisi”]

Makale Kategorileri:
Gezilerimiz

"Ya yemek yiyorumdur, ya da ne yiyeceğimi düşünüyorum"

Tüm Yorumlar

Bir yanıt yazın